За ініціативи прихожан Свято-Воскресінського храму, з благословіння отця Михаїла у 2011 році був створений духовно-просвітницький центр «Держава», який працює і сьогодні. За цей час багато зроблено і досягнуто на духовній ниві. Багато педагогів і священиків доклали своїх зусиль для формування системи духовної просвіти центру. З 2016 року центр «Держава» має свою модель і свій перспективний проект розвитку «Шлях до Господа Ісуса Христа». Головою духовно-просвітницького центру є протоієрей отець Михаїл, який по сумісництву також є вчителем і проводить з дітьми бесіди на духовну тематику. Наставником, порадником, помічником усім учасникам духовно-просвітницького процесу є матушка Любов. На базі центру працює недільна школа для дітей.

     У 2017 році в недільній школі навчалося 66 дітей і працювало 7 учителів: отець Михаїл, Шумивода Тетяна Миколаївна – учитель молодшої групи, Довгенко Тетяна Олексіївна – середня група, Біла Ангеліна Сергіївна – старша група, Матус Євгенія Анатоліївна – учитель підліткової групи і педагог-організатор центру, Федорчук Виринея Михайлівна – учитель музики, регент церковного хору і керівник дитячого хорового гуртка, отець Андрій – учитель фізичної культури та підліткової групи «Світоч», матушка Тетяна – психолог центру.

    Викладання у недільній школі здійснюється за навчальною програмою «Основи православної віри». Вона розроблена для кожної групи індивідуально, згідно з віковими особливостями учнів, поділена на теми, окремо визначено, що потрібно знати дітям на пам'ять. Мета програми: дати дітям основні відомості і знання про Бога, святих угодників, про ікони, хресне знамення, молитви; про Священну історію Старого та Нового Завіту, церковну історію; детально заглибитись у суть православних Богослужінь, зокрема Літургії, православних свят, постів, таїнств, церковних дзвонів; пояснити дітям основні догми Символу Віри та заповідей Божих.

    Зважаючи на складну ситуацію в суспільстві, педагогічний колектив духовно-просвітницького центру «Держава» поставили перед собою нелегку мету, а саме – в процесі просвітницької діяльності вселити вихованцям розуміння християнської ціломудрості. Тому вважають доцільним вивчення Закону Божого.

   Не можна також не наголосити на важливості виховання в дітях християнського ставлення до світу. Для того, щоб передати дітям віру, як впевненість у невидимих речах, ми – учителі – прикладом власного життя доводимо реальність того, чого навчаємо. До серця кожного учня відшуковуємо окремий ключик. Ніколи не дозволяємо собі викладати основи Православної віри сухо і монотонно, перегинати палицю, створювати зайву напругу в дитині, подавати Православ’я як систему заборон. Ми намагаємося донести до учнів, що добрі справи у суспільстві, шанування батьків, турбота про сім’ю – це основа християнського життя. При цьому ми не відділяємо дітей від культурних цінностей, не виховуємо у них байдужість до професійного росту і досягнень, адже якщо ти християнин – то будь професіоналом у свої сфері. Вміння трудитися у славу Божу – це достоїнство. Виховуючи в учнях віру, наполегливість, вміння не впадати у відчай, ми не створюємо для них ізольоване від світу середовище, а навпаки – вчимо правильно сприймати сучасну дійсність.

  В процесі виховання ми, учителі, формуємо душевну атмосферу в школі, сприятливе поле для співпраці між дітьми і дорослими, а також учнів між собою, загальношкільний дух, пройнятий позитивними мотивами і цінностями. Тому що виховання духовних якостей при такому устрої відбувається само собою. Ми намагаємося привчити дітей до такого розкладу справ, які є основою їх власного життя, тобто основну увагу звертаємо на становлення душевного, не перескакуючи одразу на духовне. Дозволяємо дитині переконатися у своєму виборі, вжитися в новий образ, адже це дозволяє їй усвідомити, що всі принципи облаштування її життя випливають із Євангелія і знаходяться у відповідності з навчанням Церкви. Основою для такого підходу є слова Апостола Павла «Но не духовное прежде, а душевное, потом духовное» [1.Кор.15,46]

    Кожне заняття у духовно-просвітницькому центрі проходить цікаво та насичено, адже між дітьми і вчителями живе спілкування, усі активно включаються у процес. На уроках матеріал подається із використанням інтерактивних методів та іноваційних технологій, що покращує процес засвоєння та підвищує у дітей інтерес до навчання. У нашій школі немає ні оцінок ні дзвінків, діти відвідують заняття за власним бажанням, во Ім'я Господнє. По закінченню навчального року діти беруть участь у конкурсі «Скарбниця віри», під час якого можуть перевірити здобуті знання з основ православної віри.

    Протягом року діти брали участь у таких заходах: «Хресний хід в День преподобного Онуфрія Великого у Віньківцях», «Прибирання біля меморіалу українським патріотам та біля пам'ятника жертвам загиблим у Другій світовій війні», «Свято покрови Пресвятої Богородиці», «Свято Миколая Чудотворця», лялькові вистави: «Спасіння з небес» – на Різдво та «Дорога до храму» – на Великдень, свято «Сирничок» – на Масляну, «Свято жон-мироносець» та в інших.

   Старші учні недільної школи займаються місіонерською діяльністю. Зокрема старша і підліткова групи проводять християнські акції милосердя.

   Як подяка за сумлінне навчання для дітей організовуються екскурсії у Київ, Винницю, Почаїв – паломницькі поїздки по святих місцях.

    На усі великі православні свята діти влаштовують святкові дійства. Усі живемо духовною сім’єю: святкуємо іменини, піклуємося про маленьких, прихожани турбуються про нужденних, прибирають території, а діти допомагають, наслідують старших і вчаться вірити, надіятися, любити.

    У перспективі розвитку духовно-просвітницького центру «Держава» – робота гуртків «Господарочка», «Ляльковий театр», «Хоровий спів», «Хореографічний», «Театральний», «Спортивний» для розвитку дитячих талантів; організація дозвілля дітей влітку; розробка християнських заходів для відпочинку та оздоровлення дітей протягом літнього періоду.