“Не складайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються та викрадають.   Складайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де скарб твій – там буде й серце твоє” (Мф. 6.16 – 34)

 

“Не складайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються та викрадають. Складайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де скарб твій – там буде й серце твоє” (Мф. 6.16 – 34)

Одним з головних завдань церкви є проголошення біблійних істин, бо Слово Боже є джерелом Богопізнання і єдиною можливістю бачити світ Божими очима. Зрозуміло, що складання скарбів на небі передбачає любов до ближнього, творення праведних справ та вчинків – виявлення допомоги тим, хто її потребує. Саме церква закликає віруючих до милосердя, доброти, любові до ближнього, співчуття та допомоги нужденним – тих святих істин, без яких немислимим є людське існування і котрих вкрай потребує теперішнє суспільство. Це і стало однією з причин, що спонукала до створення при Свято-Воскресінському храмі смт. Віньківці волонтерської групи «Милосердя». Дуже приємно, що ініціативу настоятеля храму батюшки Михаїла підтримали Матус Євгенія, Луньова Галина, Кравчук Ніна, Гульман Зінаїда, Островська Ніна, Холявіцька Валентина, Коваль Тетяна, Кошай Ірина, Буймістер Людмила, Галушко Галина, Кенс Валентина, Ковальська Наталя, Новосядла Валентина, Гудований Володимир, Годована Ріта, Кенс Марія, Донцова Сніжана, Мельник Наталя, Курманська Наталя, Когут Валентина, Бернацька Галина, Куца Вікторія, Сабуров Петро, Федорчук Віринея, Супрун Ангеліна, Саківська Ольга, Хмільовська Раїса, Горбатюк Марія.

Ісус Христос сказав: “Кожному, хто в тебе просить – подай, а від того, хто твоє забирає, – назад не жадай... Давайте – і дадуть вам…Бо якою мірою міряєте, такою відміряють вам”, “Що дасте одному із братів Моїх менших, те Мені дасте.” Під словами “брати Мої менші” Він розумів усіх нещасних, що потребують допомоги. Ми переконані, що віддаючи іншому щось вільно, без будь-яких умов чи зобов’язань, допомагаючи іншому нести його тягар, людина отримує значно більше, ніж дала. Тому діяльність групи спрямована, в першу чергу, на допомогу тим, хто найбільш гостро цього потребує – одиноким літнім людям, сиротам, хворим. Волонтери, по можливості, навідуються до них – допомогти по господарству, придбати ліки, сходити до магазину, підсобити продуктами, котрі люди жертвують для потреб храму, а інколи йдемо, щоб просто поспілкуватись, полегшити душевний біль, підтримати морально. Напрочуд раді люди нашим відвідинам, часто проводжають зі сльозами на очах. Ми розуміємо, що тут головним фактором є не матеріальна допомога, а та увага, що приділяється і душевна теплота, котра щиро віддається і повертається навзамін. А ще – в людини руйнується стереотип, що ти всіма забута і нікому не потрібна, натомість з’являються надія, що є до кого звернутись. Дуже приємно, що посильну допомогу для ефективної реалізації нашого задуму надають бізнесмени – Затірко Віра, Гонтар Валентина, Глучовська Тетяна, Хрін Галина, Яворська Наталя, Перчак Олександра. Тому і наша волонтерська група, і люди, котрих ми відвідували, дуже вдячні їм за турботу, за те, що вони не байдужі до людської біди і тих людей, яким дуже скрутно.

Наша група і надалі буде допомагати людям, які потребують цього, і ми будемо дуже вдячні тим, хто братиме участь у цій допомозі. Бо дуже важливими є слова: «Багатий ти сьогодні і життям задоволений! Але розкіш швидкоплинна, а завтра – ти хворий, сліпий, знедолений, каліка чи сирота. І щоб цього не сталось, ти можеш сьогодні допомогти сироті, вдові чи хворій людині. Будь милосердний до свого ближнього і з тобою завжди буде Бог!»

Матушка Люба, керівник волонтерського загону «Милосердя», Свято-Воскресінський храм, смт.Віньківці