23 квітня в національному університеті «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України проводилась  VIII Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії», яка зібрала представників з різних областей нашої держави.   Її учасниками  були більше півтори сотні вихованців 5-8 класів.  Метою олімпіади є підвищення інтересу школярів до Біблії, виховання духовно багатої, національно свідомої особистості, залучення школярів до вивчення курсів духовно-морального спрямування, інформування педагогічної громадськості, батьків про предмети духовно-морального спрямування.

До конкурсних випробувань учнів, які в більшості були переможцями регіональних олімпіад, входило попереднє  виконання творчих робіт, проектів  на запропоновані теми та  їх презентацію членам комісії, розв’язання ситуацій, а також складні письмові тести на знання Святого письма. Вихованцям Духовно-просвітницького центру Федорчук Софії, Мельник Діані, Ковальському Богдану, Чернюк Анастасії, Бернацькому Владиславу випала велика честь представляти на цьому конкурсі Хмельниччину.  Вони показали ґрунтовні знання з основ християнської етики, за що були нагороджені Грамотами лауреатів  Всеукраїнської олімпіади у різних номінаціях, комплектами літератури духовного спрямування, а також отримали позитивні враження від участі у цьому заході, оскільки  він  проходив  у  дружній, доброзичливій атмосфері.

Поїздка учнів  та їх керівників на Всеукраїнську олімпіаду «Юні знавці Біблії» стала можливою завдяки фінансовій підтримці настоятеля  нашого  храму батюшки Михаїла.
Чи то Божий промисел, чи потужна аура рідної землі, чи національний менталітет посприяли тому, що писанка, розпочавши свій шлях на зорі трипільської цивілізації і зберігши разом з іншими видами декоративно-ужиткового мистецтва символи і орнаменти, стала однією з істин, котрі є вічними.
     Довідавшись про чергове відправлення з нашого району допомоги воїнам АТО, ми також не залишились байдужими. Фінансова підтримка була, звісно, зі сторони церкви, вихованці ж Духовно-Просвітницького центру передали для воїнів АТО – наших земляків щире побажання миру для України і швидкого повернення захисників до рідних домівок, а ще – Великодні кошички, в котрих були ікона з молитвою до ангела-хранителя, освячена верба і паска, печиво та солодощі і мальованки, написані нашими маленькими художниками. Отець Михаїл освятив продукти та благословив волонтерів на щасливу дорогу.

                

                

      5 квітня, за тиждень до свята Воскресіння Христового, Свята Православна Церква вшановує свято Входу Господнього в Єрусалим (Вербна Неділя). Воно є одним з найулюбленіших християнських свят, тому і в цей день храм був переповнений. Та відрізняло цю неділю ще й те, що перед входом до церкви прихожан зустрічали діти і, вручаючи освячені гілочки верби, щиро вітали зі святом. «Не я б’ю, верба б’є. За тиждень – Великдень, паска свячена».

                

                

                

Субота перед Квітною неділею   називається Лазаревою, тому що православна Церква в цей день згадує чудо воскресіння Христом праведного   Лазаря. Біблейна   історія розповідає  про життя двох сестер Марфу і Марію та їхнього брата Лазаря, а також про Ісуса Христа, котрий любив цю родину і, мабуть, час від часу, йдучи по дорозі, відвідував їх. Звідки це припускаємо – з тексту святого Іоана-євангеліста, бо написано, що Він їх любив, а значить, спілкувався з ними. Також ці особи, в міру можливості, приходили послухати Ісуса, коли він навчав недалеко від їхнього місця проживання. Сталося - Лазар тяжко захворів, і сестри послали посланців до Спасителя, а не до лікаря, щоб допоміг їхньому братові. Не так близько на той час був він від них; Христос не поспішав, аби відразу прийти на їхнє прохання, бо, як Бог, знав, що Лазар помре і Він воскресить його. У Господа немає несподіванок або невідомих наперед історій.