19 серпня православна церква відзначає свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа. Свято встановлене на згадку про події, що описані у Біблії. Згідно Святого Писання, невдовзі після того, як Ісус Христос розповів учням про свою близьку смерть, страждання на хресті та воскресіння, він привів апостолів Петра, Якова та Іонна на гору і там преобразився перед ними, аби ще більше зміцнити апостольську віру.

Обличчя Богосина просяяло, а одяг став блискучо білим. Так само, як і під час Ісусового хрещення, з небес тоді пролунав голос, який сповістив учням, що перед ними — Син Божий, і що вони повинні його слухатися.

Преображення також вважають другим Богоявленням, це свято несе вірянам велику радість. Адже через Христове Преображення вони отримали надію і на своє благодатне перетворення. Це день просвітлення та обожнення людського єства, який нагадує, що кожен, так само, як Христос, може перейти у Царство Боже. Зробити це можливо за допомогою глибокої віри та щирої молитви

У цей день в церкві святили не тільки хліб, яблука й виноград, але і всі плоди нового врожаю, які якраз починають достигати. Вважається, що дозрівання плодів в кінці літа - це своєрідна нагорода за цілий рік важкої праці, і, освячуючи їх в день Преображення, Церква тим самим освячує всі земні труди Божою благодаттю.

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені та перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими. Яблучний Спас ще називають "першими осенинами", тобто зустріччю осені. Вважається, що це свято покликане нагадати людям про необхідність духовного преображення. За традицією в цей день спочатку пригощали яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, як спомин про поснулих вічним сном предків, і лише потім самі їли.