"Церква Христова - Єдина, Свята, Вселенська і Апостольська. Вона є єдиним тілом духовним, глава якого - Ісус Христос, з єдиним Духом Святим…

    …Церква називається Вселенською тому що вона не обмежується ні місцем, ні часом, ні народом, ні мовою…"

                                                                                      свт. Микола Сербський

      Нещодавно мала місце подія яка розгорнулася навколо будівництва Української Православної Свято-Дмитрієвською церкви, що по вулиці Чехова міста Хмельницького. Рішення про виділення ділянки площею 16 соток під будівництво храму на території  найстарішого  кладовища  обласного центру, прийняли депутати міськради ще у червні 2010 року. Тоді питання про будівництво не викликало ніяких заперечень у місцевих жителів, а зараз коли УПЦ навмисно забруднили політикою, це викликає шквал обурень у місцевих, мовляв - «У нинішній ситуації неправильно дозволяти, щоб в Україні з’являлися храми церкви країни-агресора.»

    З 27 жовтня 1990 року наша Церква  має незалежність у своєму управлінні. У цей день Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ видав грамоту, в якій говорилося: « Благословляємо… силою Всесвятого і Животворящого Духа бути віднині Православній Українській Церкві незалежною і самостійною в своєму управлінні»

     УПЦ самостійно обирає собі Предстоятеля і єпископів, самостійно веде адміністративну та господарську діяльність. Вища влада в Українській Православній церкві належить Собору, який скликається з єпископів, кліриків і мирян УПЦ.

    По даній ситуації,  в одному інтернет виданні йдеться, що « настоятель Свято-Дмитрієвського храму протоієрей Іван про приналежність до Московського патріархату говорити не хоче, називаючи себе представником Української Православної Церкви».  І це є щирою правдою. УПЦ зареєстрована в державних органах як «Українська Православна Церква», без приставки «Московського Патріархату». Саме тому колишній митрополит Київський Філарет (нинішній глава «УПЦ КП»), коли вчинив розкол у Церкві в 1992 році, був змушений назвати свою структуру «Українською Православною Церквою Київського Патріархату», оскільки згідно Закону дублювання юридичних назв заборонено, а назва УПЦ вже існувала на той момент. Приставка МП – винахід журналістів, щоб відрізняти УПЦ від «КП». Самостійність та незалежність УПЦ визнана усім православним світом. Єдиний зв’язок  між Українською Православною Церквою і Московським Патріархатом полягає у спільній молитві, яка свідчить, що через Руську Православну  Церкву віруючі України мають молитовне єднання з усім православним світом , чого не скажеш про «КП».

     УПЦ об’єднує православних громадян незалежно від їхніх політичних переконань, громадянської позиції чи регіону проживання, чим сприяє єднанню українців. Навпаки, захоплення храмів і агресивна політика так званого «Київського патріархату» по відношенню до нашої Церкви потенційно може призвести до виникнення нової хвилі громадянського протистояння в Україні.

      Справжню Церкву неможливо знищити. Духовенство та парафіяни звершують богослужіння і моляться, щоб відстоювати Христову правду.

прихожанин Свято-Воскресінського храму Володимир Гудований