Першу кафізму прочитав ректор КДАіС, керуючи справами УПЦ митрополит Антоній.

20 березня, в Академічному храмі Воскресіння Христового пам’яті воїнів Афганістану, з благословення керуючого справами Української Православної Церкви, ректора Київської духовної академії і семінарії митрополита Бориспільського та Броварського Антонія, розпочалося читання неусипного Псалтиря. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Київської духовної академії та Центр інформації УПЦ.Першу кафізму прочитав митрополит Антоній, після чого читання Псалтиря продовжив голова Українського союзу ветеранів Афганістану Сергій Червонописький і студенти Київських духовних шкіл.

«Найголовніше просити Бога, щоб на українській землі не лилася кров. Молитва, яка лунатиме в цьому храмі цілодобово, буде за те, за що болить наше серце. Ми молимося за Батьківщину. Молимося за воїнів, які були поранені і потребують Божої і людської допомоги. А також за тих, хто закінчив своє життя. Запрошуємо всіх киян, вірних Української Православної Церкви, щоб вони зайшли в цей храм – він буде відчинений цілодобово – і кожен може долучитися до цієї важливої справи. Тому що молитва має бути спільна і безперервна. Про це говорить і сама назва – неусипний Псалтир», – розповів ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Антоній.

У свою чергу голова Української спілки ветеранів Афганістану, Герой України Сергій Червонописький зазначив, що неусипний Псалтир в Афганському храмі – це молитва за майбутнє України.

Настоятель храму, перший проректор Київської духовної академії протоієрей Сергій Ющик сказав, що основною метою читання неусипного Псалтиря є посилення молитви у важкий для України час. Священик також зазначив, що під час кожної кафізми буде звершуватися молитва за мир у державі та поминання воїнів.

Псалтир читатиметься цілодобово до 6-ої седмиці Великого посту – Лазаревої суботи, за винятком субот та неділь, коли в храмі будуть звершуватися уставні богослужіння. Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, до цілодобового читання Псалтиря можуть долучитись усі вірні, для кого сьогодні особливо важлива посилена молитви за близьких.

Нагадаємо, 9 березня у Київських духовних школах відбулася VIІ щорічна студентська конференція. Раніше повідомлялося, що у свято Стрітення Блаженніший Митрополит Онуфрій звершивЛітургію в Свято-Воскресенському храмі пам’яті ветеранам Афганістану.