30 березня прихильники УПЦ КП села Птича Дубенського району Рівненської області перекрили міжнародну трасу Київ-Чоп. Близько двох десятків мешканців села вимагали від керівництва області захистити храм, на який вони, нібито, мають права. Про це повідомив кореспондент СПЖ.

Свої вимоги активісти Київського Патріархату виклали в листі від імені, нібито, всієї громади села. У зверненні йдеться: «У храм постійно приїжджають невідомі особи, які виносять власність, знищують приміщення храму. Просимо захистити храм від руйнування та розкрадання».

Настоятель громади УПЦ протоієрей Микола Сисонюк назвав цю інформацію неправдивою та вигаданою. «Більше двох років ми змушені терпіти несправедливість. Церква, що належить нам за законом, закрита. Ми звершуємо богослужіння в гаражі, що тимчасово облаштували для цього. Зате прихильникам Київського Патріархату віддали будинок на території храму, що  також належить нам. Вони там служать, користуються газом, за який, до речі, платить наша громада. Більш того, коли вмирає вірянин УПЦ, то занести його на територію храму, щоб відспівати, ми не можемо, зате Київський Патріархат безперешкодно там здійснює чин поховання. Так від кого потрібно захищати церкву?», – підкреслив священик УПЦ.

Для врегулювання ситуації на місце приїхав недавно призначений начальник поліції Дубенського району Сергій Волков. У розмові з протестантами він заявив про те, що у нього є всі повноваження для того, щоб опечатати храм. На питання вірян УПЦ про те, які для цього є підстави, представник поліції промовчав.

Після переговорів з активістами Київського Патріархату, які перекрили дорогу, їх вдалося умовити звільнити проїзд для автомобілів. Зараз міжконфесійна ситуація в селі залишається напруженою. Тривають переговори місцевого керівництва з обома релігійними громадами.