Одного грудневого ранку, в 1996 році, в церковній крамниці монастиря Суроті була сестра, що несла там послух, а також покупці - сімейна пара з маленькою дівчинкою і літнім чоловіком, дві жінки середніх років та ще один молодий чоловік. Раптом пролунав пронизливий крик. Одна з двох жінок середніх років — досить високого зросту і міцної статури — повалилася на підлогу, почала битися і голосно ревти. Вона швидко трясла головою взад і вперед.

Видовище було страшним. Жінка з дівчинкою вийшла з крамниці, а решта підбігли, щоб допомогти нещасній, яка гарчала, задихалася і моторошним, загрозливим чоловічим голосом кричала: «Я вам поставлю за те, що ви мені не вірите! Я вам покажу... Ось ще, ще трошки, і я вам всім поставлю на руку число 666... Всі ви мені будете поклонятися... Сволоти, ідіоти...» — і інші подібні лайки. Потім вона заверещала і закричала таким голосом, що стало ясно, що вона когось боїться: «Паїсій, ти мене палиш, палиш! Ти хочеш відправити мене назад в тартар!.. І ця мерзотниця теж: все тягає мене по монастирях... Що ти їй допомагаєш? Ти мене палиш, палиш».

Вона кричала страшно — все сильніше і сильніше. Билася вона так сильно, що присутні боялися, що вона проломить собі голову. Було видно, що її мучить біс. «А-а-а, а-а-а, — закричала вона знову. — Ось, зараз прийшла ще і Марія... Ти палиш мене, Паїсій», — сильно прокричала вона і потім раптом перестала битися. Вона виглядала так, немов втратила свідомість.

Присутні зі страхом наблизилися до неї, намагаючись їй допомогти, а жінки прикривали її одягом. Привівши її у порядок, вони підняли нещасну з підлоги. Її очі відкрилися, і вона мирно і тихо заплакала. З глибин її серця лилися слова подяки:

«Дякую тобі, Геронда... Дякую тобі, Боже мій», — вона знову і знову з багатої вдячністю вимовляла ці слова. Потім підійшла до однієї з ікон Христа і Пресвятої Богородиці та з сильними риданнями впала перед ними ниць, вигукуючи: «Боже мій!.. Боже мій!.. Як же ти зійшов до мене, негідної... Дякую тобі, мій Боже, дякую тобі, Геронда!.. Такої допомоги, Боже мій, я не варта».

Перед виходом, зцілена жінка розповіла черниці, що напередодні вночі бачила уві сні старця Паїсія, який сказав: «Приїжджай на мою могилу, я тебе вилікую». Нещасна приїхала в монастир, запитала, де могила старця і вклонилася їй. Потім вона зайшла у крамницю, де з нею і сталося зцілення від бісівської одержимості.

 

Джерело - сайт "СПЖ"