У Вербну неділю, 24 квітня, святкове богослужіння в грецькому монастирі Дохіар на Святій горі Афон очолювали три українських архієреї - митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, єпископ Вознесенський і Первомайський Алексій і єпископ Обухівський Іона. Про це повідомляє «Православіє в Україні».

Як завжди на це свято, в Дохіарі служилося тривале Всенічне бдіння, яке закінчилося до 3 години ночі. Після богослужіння в обителі відбувся Хресний хід з пальмовими гілками. У Квітну Неділю в афонських монастирях існує традиція заплітати гілки в химерні візерунки - з цими гілками, подібно єрусалимським дітям, потім і йдуть учасники Хресного ходу.

Звертаючись до українських архієреїв, ігумен Дохіара герондо Григорій, сказав: «Бажаю українському народові, щоб його Конституція починалася з заклику до Святої Трійці, щоб Україна стала православною країною. Тому що, з одного боку - розкол, з іншого боку - унія, з третьої - країна, яка ще в свою Конституцію не внесла першим рядком «Во ім'я Отця і Сина і Святого Духа – не сприяє добру. Я бажаю, щоб цей хрест приніс і воскресіння вашій країні. А також єдність, єдність віри і причастя Святого Духа».

Архімандрит Григорій також подякував єпископам Української Православної Церкви за те, що, навіть в цей нелегкий час, українці відвідують Святий Афон, знаючи, що тут Богородиця особливо чує їх молитви. І висловив надію, що Україна воскресне після тієї важкої хресної дороги, по якій вона зараз йде.

Джерело - сайт "СПЖ"