womenДень наступил, зажглась денница,
Лик мертвой степи заалел;
Заснул шакал, проснулась птица...
Пришли взглянуть — гроб опустел!..
И мироносицы бежали
Поведать чудо из чудес:
Что нет Его, чтобы искали!
Сказал: «Воскресну!» — и воскрес!
К.Случевський

Вся третя після Пасхи седмиця носить ім'я праведних жінок, які йшли до Гробу Господнього, щоб намастити його тіло маслами. Вона так і називається: Тиждень жінок-мироносиць.
У неділю ж згадуються і вшановуються святі жінки-мироносиці. Хто вони, ці святі мироносиці - Марія Магдалина, Марія Клеопова, Соломія, Іоанна, Марфа, Марія, Сусанна? Чому Православна Церква вшановує пам'ять цих жінок у другу неділю після Великодня? Мироносиці - це ті самі жінки, які з любові до Спасителя Ісуса Христа зарпрошували Його в свої будинки, а пізніше пішли за Ним до місця розп'яття на Голгофу. Вони були свідками хресних страждань Христа. Це вони затемна поспішили до Гробу Господнього, щоб помазати тіло Христа миром, як це належало за звичаєм іудеїв. Це вони, жінки-мироносиці, першими дізналися, що Христос воскрес. Вперше після своєї хресної смерті Спаситель явився жінці - Марії Магдалині. Імена цих благочестивих жінок-мироносиць:


рівноапостольна Марія Магдалина;
свята Іоанна - дружина Хузи, урядника Іродового;
праведні Марія і Марфа - сестри Лазаря;
Марія - мати Якова і Йосипа;
Сусанна, Соломія;
свята Марія Клеопова.


Марія Магдалина згадується у всіх церковних джерелах інформації про дружин-мироносиць. У Біблії сказано, що з цієї жінки Ісус за земного свого життя вигнав сім бісів.
Іоанна, дружина домоправителя царя Ірода на ім'я Хуза, слідувала за Христом, коли той здійснював проповідь, і вірно служила Йому.
Марфа і Марія були праведними сестрами Лазаря. Ці дві жінки увірували в Христа до того, як Ісус воскресив їх брата, але вже після гонінь на Єрусалимську церкву і вигнання Лазаря з Єрусалиму.
Марія Клеопова була дочкою праведному Йосипу Обручнику і була його дитиною від першого шлюбу. Вона перебувала в самому розквіті ранньої юності, коли Діва Марія стала дружиною Йосипа.
Треба сказати, що Свята Церква вшановує у лику святих багатьох християнських дружин. Їхні образи ми бачимо на іконах – святі мучениці Віра, Надія, Любов і матір їх Софія, свята преподобна Марія Єгипетська і багато-багато інших святих мучениць і преподобних, праведних і блаженних, рівноапостольних і сповідників.
День святих жон-мироносиць – свято досить світле і дуже добре, проникливе. Його наявність свідчить про шанобливе ставлення в християнському середовищі до жінки як такої. Православ'я звеличує жінку-матір, жінку усіх станів і народностей. У День святих жон-мироносиць кожній християнці належить побувати в храмі, відстояти обідню.
Кожна жінка Землі є мироносицею по життю - несе мир світу, своїй сім'ї, домівці, вона народжує дітей, є опорою чоловікові. Тиждень (неділя) жон-мироносиць – це свято кожної православної християнки, православний жіночий день.