1 червня 2016 відбулося чергове засідання Комітету з питань культури та духовності. Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості) (рег. № 4128). Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

На прохання депутата Віктора Єленського, Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості). В обговоренні взяли участь представники релігійних конфесій, заступник Міністра культури України Тамара Мазур, директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш.
Розгляд даного питання не передбачався у порядку денному Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності. На сайті Верховної Ради вказано, що під час обговорення законопроекту у законодавчому органі були присутні «представники релігійних конфесій», серед яких не було представників найбільшої української конфесії – Української Православної Церкви.

Нагадаємо, що згідно з логікою законопроекту № 4128, поданого Віктором Єленським, будь-яка стороння людина може вважати себе членом певного приходу та голосувати за перехід до іншої юрисдикції. За такою схемою вже відбулися десятки захоплень храмів Української Православної Церкви. Як зазначав у своїй доповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій на Соборі єпископів УПЦ 29 січня 2016, під час так званих голосувань загальних зборів за перепідпорядкування парафій "відбувається підміна понять і територіальну громаду ототожнюють з релігійною громадою".