21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці.

В Православній Церкві свято входить в число Богородичних дванадесятих свят, з нього починається річне коло церковних свят. Діва Марія народилася у час морального занепаду, підняття людини здавалося вже неможливим. Усі потребували, щоб Бог зійшов у світ для відродження віри і недопущення погибелі роду людського. Син Божий  для порятунку людей прийняв людське єство, і вибрав Богородицю єдину  гідну вмістити в Себе і втілити Джерело чистоти і святості, яку обирав Собі Матір’ю.

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується Церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день народилася Преблагословенна Діва Марія, яка стала Матір’ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа.

Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті.  Батьками Її були праведні Іоаким, коліна Іудиного, з роду пророка і царя Давида і Анна – архієрейського роду, з коліна Левієвого, з дому первоосвященика Аарона. Чоловік і жінка були бездітні, тому що свята  Анна була неплідна. Досягши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Богові все можливо, і Він може порятувати Анну від неплідності навіть у її старості. Нарешті  Бог обрадував Анну й Іоакима народженням преблагословенної Марії. Ім’я Марії в перекладі з єврейської означає «висока», «перевершуюча». Пресвята  Діва Марія Своєю чистотою і чеснотою перевершила не тільки всіх людей, але й Ангелів, явилася живим храмом Божим, і, як оспівує Церква у святкових пісноспівах, «Небесними Дверима», що вводять Христа у світ у порятунок душ наших.

Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виповнюватися великі і втішливі обіцянки Божі про спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Першонародженого християни  шанують і вважають своєю Матір’ю і милосердною Заступницею, до Якої вони постійно звертаються із синівською шаною. Сьогодні, у  свято Різдва Божої Матері,  візьмімо собі приклад з Пресвятої Богородиці. Молячись Богові та очікуючи, що вислухана буде наша молитва, докладімо трохи більше зусиль та старань. Просімо Господа Ісуса Христа, щоби, зокрема, через праведне й боговіддане життя Пресвятої Діви Марії Він навчив нас добре молитись, постійно читати й роздумувати над Святим Письмом і уникати гріха та – завдяки й заради Своєї хресної жертви й славного Воскресіння – помилував, зцілив і спас нас!