25 жовтня у Свято-Воскресінському храмі відбулося святкове богослужіння на честь Єрусалимської Чудотворної ікони Божої Матері. Це був перший з усіх образів Богородиці, створений святим євангелістом Лукою у Гефсиманії. У нашій церкві знаходиться копія цієї ікони, якій близько 300 років. Ця святиня пережила багато гонінь, воєн, утисків, її хотіла знищити комуністична влада, проте віруючим християнам вдалося її вберегти, і, завдячуючи саме їм, ми сьогодні приклоняємося з молитвою до цієї ікони і просимо у Матінки Божої про допомогу. І тим, хто справді вірить, вона допомагає і зцілює від багатьох недуг та хвороб.

Свято у церкві розпочалося із заздравного молебня з акафистом до Матінки Божої і продовжилось Божественною літургією, яку очолив настоятель Свято-Воскресінського храму благочинний Віньковецького округу протоієрей Михаїл. На це дійство приїхали також інші священики: архімандрит Іосаф (м. Староконстянтинів), протоієрей Віктор (с. Осламів), отець Михайло (с. Зіньків), отець Мирослав (с. Грим’ячка), отець Віталій (с. Пилипи-Олександрівські) та отець Андрей (с. Слобідка-Охрімлвецька). Усі вони разом вели службу Божу. У храмі було багато прихожан, особливо дітей та молодих матерів із маленькими дітками і це не могло не радувати серце. Усі присутні перебували у Божій благодаті, молилися, насолоджувалися церковним співом, слухали проповіді священиків, мали змогу причаститися, помируватися. В очах людей виднілася радість, спокій, випромінювалося світло душі. На свято кожен, хто мав змогу, приносив домашню випічку, солодощі, щоб в цей день пригостити ближнього свого і нашу заступницю Пресвяту Богородицю. Прихожани із найкращими побажаннями вітали одне одного зі святом.

А після завершення Божественної літургії усіх запрошували до святкових столів, які були накриті на подвір’ї церкви для дорослих і дітей, де кожен міг пригоститися різноманітними ласощами, бутербродами, зігрітися теплим киселем. Люди були приємно здивовані, дуже дякували і хвалили Бога, що посилає їм таку благодать. А усіх священиків, хористів нашого храму, учителів духовно-просвітницького центру, гостей, які завітали до нас на свято із інших районів та міст запросили до святкової трапези. За словами отця Михаїла, цей обід був своєрідним продовженням служби Божої, адже до столу усі сідали з молитвою. У залі панувала тепла, домашня атмосфера: присутні ділилися цікавими історіями із життя, говорили про Бога, батюшка Михаїл розповідав цікаві притчі, веселив церковними смішинками, хор співав зворушливі мелодійні пісні про Діву Марію. Люди були веселі, привітні, задоволені, особисто чула, як одна жінка висловилася: «Гарно у них тут, а як постаралися, і батюшка такий хороший, щирий».

По завершенню трапези усі прочитали молитву, а отець Михаїл звернувся до гостей і наголосив, щоб ми берегли нашу віру, наш храм, любили ближнього свого, молилися, тому що невідомо, що нас чекає в майбутньому. Вийшовши зі столу, люди щиро дякували матушці Любові та кухарям за смачно приготовлений обід, а також за привітність та доброту.

Ось так у цей день нас усіх об’єднало одне – віра в Господа Бога, Богородицю Діву Марію та спільна молитва.

А. С. Біла,
учитель духовно-просвітницького центру «Держава»,
смт. Віньківці.