Політики не повинні втручатись у церковні справи, необхідно дотримуватися принципу церковної неподільності, заявив в інтерв'ю РІА Новини Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор II, коментуючи ситуацію в Україні

«Я дуже добре знаю Україну – і єпископів, і вірних-мирян, – та маю дуже добре уявлення про те, якими стимулами керуються люди, які сьогодні намагаються посіяти розбрат на Україні. З самого початку, коли тільки виникла проблема церковного розколу, Александрійський Патріархат і я, як його представник, зайняли таку позицію, що Українська Церква є невід'ємною частиною Руської Православної Церкви», – заявив Предстоятель.

Єрарх згадує, що «коли схизматики спробували насильницьким чином, без запрошення прийти в Свято-Троїцький храм, який тоді був подвір'ям Александрійської церкви в Одесі, я став у дверях і сказав: цього не буде».

І ось трирічна Марія сама, без чиєїсь допомоги, зійшла по високих сходинках. Там первосвященик зустрів і благословив Її, як це він завжди робив з усіма, кого посвячували Богу. Потім, з натхнення Духа Святого, він увів Її у Святая Святих. Це було найсвященніше місце у храмі. Туди ніхто не мав права входити, крім нього самого, і то лише раз на рік. Святий Дух навіяв первосвященикові, що Марія, обрана отроковиця, достойна входити в найсвященніше місце. Їй наперед призначено Богом стати Матір'ю Сина Божого, Який відкриє людям вхід у Царство Небесне.

Патріарх Феодор є випускником Одеського державного університету. З 1985 по 1990 роки був представником Александрійського Патріархату в Руській Церкві, на Одеському подвір'я.

Як повідомляла СПЖ, Предстоятель Польської Церкви розповів, що втручання українських політиків у церковні справи приносить шкоду.