DSC 154319 грудня до Свято-Воскресінського храму, що в селищі Віньківці, прийшли християни, серед яких було і багато дітей, щоб помолитися разом зі святим Миколаєм до Господа. Під час богослужіння у церкві панувала атмосфера очікування чуда, адже ми щиро віримо в заступництво Миколая Чудотворця. З нетерпінням чекали цього свята учні духовно-просвітницького центру «Держава».

Святий Миколай не тільки є покровителем дітей, а й прикладом для наслідування, бо, ще будучи дитиною, молився, трудився, шанував батьків. Досягши юнацького віку, Миколай почав старанно навчатися. Маючи талант від Бога, сповнений благодаттю Святого Духа, вивчив Святе Письмо. В юності Святий був скромним, праведним, не віддавався марнотам, любив відвідувати храми Божі.

Найбільше готувалися і хвилювалися діти молодшої групи «Ангелятко», бо вони знали, що Святий Миколай дуже любить слухняних діток. А хіба ж бувають діти на сто відсотків слухняними? Але цього потрібно прагнути. Відразу після Божественної Літургії отець Михаїл провів духовно-просвітницьке дійство у храмі. А розпочали його найменші дітки чудовою піснею «Ішов Миколай лужком-бережком». Їхні ніжні голосочки линули прямо до Бога, а прихожани зі щирою усмішкою дивилися на юних «Ангеляток». Потім учні вітали Святого віршиками і вірили, що він стоїть у храмі і їх чує. Діти групи «Веселка» попросили отця Михаїла передати Миколаю Чудотворцю листи, в яких висловили свої прохання. А листа від маленьких «Ангеляток», написаного напередодні, отець Михаїл зачитав сам. Це була молитва до святого Миколая, в якому діти просили у нього здоров’я для батьків, братів, сестричок, дідусів і бабусь, навіть для домашніх тварин, молили, щоб не було війни, а панував лише мир у світі. Люди були вражені почутим. А батюшка Михаїл пообіцяв дітям, що обов’язково передасть цей лист Миколаю Чудотворцю. А потім ще зауважив, що сила молитви дітей надзвичайно велика, адже вони просять щиро, по-дитячому, в їхніх словах немає лукавства, неправди і Бог почує їх відразу.

Для всіх учнів отець Михаїл провів вікторину, щоб Святий Миколай почув їхні знання, які вони здобувають у духовній школі. Присутні активно відповідали, до вікторини приєдналися батьки та прихожани церкви. Свято було цікавим, панувала атмосфера радості, утіхи та душевної теплоти. Ми віримо, що Святий Миколай має надію на наших дітей, бо у нас підростає талановите, духовно багате, молоде покоління, яке крокує по життю з вірою в Господа. Після цього усі хором співали пісню «Ой хто-хто Миколая любить». А в цей час отець Михаїл вручав учням подарунки від Миколая Чудотворця і вітав їх зі святом. Діти були дуже задоволені та щасливі, їхні очі були сповнені радості, а на устах ясніла щира посмішка.

Життя Святого Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, позначені любов`ю до ближнього: він рятував спраглих, годував голодних, утішав знедолених – допомагав усім, хто опинився в біді та скорботах. Миколай Чудотворець був мудрим пастирем, прикладом християнського життя, до нього йшли нужденні, бо двері його дому були відчинені для всіх так, як відчинені двері храму – Божого Дому для усіх православних християн.