26 лютого усі православні християни відзначали Прощену неділю, яка завершувала Сиропусний тиждень. У цей день на території Свято-Воскресінського храму, що у смт. Віньківцях, з благословіння отця Михаїла пройшло веселе свято «Сирничок». Його підготували учні старшої групи «Паростки добра» духовно-просвітницького центру «Держава», що діє при храмі.

Це світле християнське свято розпочалося із Божественної Літургії. Божий храм був переповнений прихожанами. Усі йшли, щоб молитися та попросити пробачення у Господа Бога, у своїх ближніх, та простити усім напередодні Великого посту.

Коли служба Божа завершилася, усі люди зійшлися біля храму, щоб подивитися на святкове дійство. Із благословіння отця Михаїла учитель А. С. Біла розпочала захід словами привітання і побажала усім християнської любові. Далі захід прекрасно вели дівчата: Валерія Жук та Тетяна Томак. Вони запросили на свято веселу Масницю – гарну дівчину, яка була заквітчана, покрита хусткою, вбрана у вишиту сорочку і розкішне вбрання. Хор дівчат привітав її веселою піснею. Усі присутні: дорослі і діти з радістю підспівували та підтанцьовували. Нашій гості це дуже сподобалося, і вона не відмовилася ще повеселитися. Тому для учнів були організовані цікаві конкурси. Кожна група мала змогу позмагатися, зокрема наймолодша – «Ангелятка» брала участь у грі «Варенички», середня – «Промінь духовності» у конкурсі «Млинці у мішку», старша – «Паростки добра» і підліткова – «Світоч» змагалися між собою у конкурсах «Весняні кульки» та «Стрибки по купинам». Емоції переповнювали кожного, усі раділи, підтримували один одного, аплодували, сміялися. А Масниця не стояла осторонь, а грала з усіма. Усі забави оцінювало компетентне журі у складі отця Михаїла, отця Андрія, матушки Любові та Чернюк Н. П.

Наостанок Масниця висловила своє захоплення нашим святом і попрощалася з дітьми. А слово надали журі. Отець Михаїл подякував учням, вчителям та матушці Любові за гарно проведене дійство. Приємні слова привітань і побажань висловили й інші члени журі. А опісля вони усім дітям вручили подарунки.

Цікавою частиною святкового дійства було катання учнів на конях, які возили їх вулицями селища. Коні та віз теж були пишно вбрані: в квітках, стрічках, дзвониках. І це додавало святковості. Їздовий Котик Іван терпляче виконував бажання дітей кататися на возі, адже хотів подарувати їм радість. За це ми йому дуже дякуємо.

По завершенню змагань, дітей і батьків було запрошено до святкової трапези, де усі куштували вареники, налисники, млинці, пампушки, печиво, торти та інші смачні страви, які приготували матері та бабусі наших учнів. Низький уклін вам, наші рідні, за ваші невтомні руки.

Після трапези, учні старшої та підліткової груп із вчителями Є. А. Матус та А. С. Білою відвідали хворих у районній лікарні та пригостили їх солодкими гостинцями. Радості та приємному здивуванню не було меж: пацієнти дякували, особливо старенькі, та бажали дітям здоров’я. Ну а вони, відчувши людську радість і полегшення від таких добрих справ, ставали щирішими, відкритими душею, милосерднішими до своїх ближніх. Їм хотілося творити добро. Від імені вчителів та учнів центру, висловлюю щиру вдячність усім людям, які долучилися до організації святкового дійства. Нехай береже вас Господь! (фотоальбом)  

А. С. Біла, учитель духовно-просвітницького центру