За тиждень до Воскресіння Ісуса Христа православні віруючі вшановують урочистий Його вхід до Єрусалима.

Звичай зустрічати переможців або царів оваціями і радісними вигуками, тримаючи в руках пальмові гілки, зародився давним-давно в Єрусалимі.

За Біблією, саме цього дня, у 30-му році нашої ери, в Єрусалим в’їхав Спаситель, і все місцеве населення зустрічало Його з надією на швидке звільнення від римського ярма. Христос приїхав в місто верхи на віслюку, що на Сході означало мир (на коні в’їжджали завойовники). Його супроводжували вигуками: "Осанна синові Давидовому!" і вітали як месію, вистилаючи шлях Спасителя пальмовими гілками.

Відтак Вербну неділю відзначається православними християнами вже протягом 11 століть. Історія цього світлого свята описана у Святому Письмі. У нас гілки пальми замінюють гілки верби – як найперша весняна зелень, символ пробудження природи і прихід весни.

І саме 1 квітня у Свято-Воскресінському храмі, що у селищі Віньківці, відбулося святкове богослужіння на честь цього свята. А напередодні, у суботу, в церкві проводилося Всенічне бдіння, коли священики окроплювали вербове гілля святою водою.

Літні люди, дорослі, молодь і маленькі діти із вербовими гілочками у руках зустрічали Спасителя Нашого Господа Ісуса Христа. Як добре, що нас було так багато! А як раділи діти! Навіть служба тривала довше звичайного, але у такий святковий день наша втома була благодатною. Умиротворено звучали церковні піснеспіви та молитви, а душа перебувала у передчутті наближення великого свята - Воскресіння Христового.

Ми з нетерпінням чекали проповіді отця Михаїла, який звернувся до нас із привітанням: " Дорогі брати та сестри, вітаю усіх із великим християнським святом - Входом Господнім у Єрусалим! Пам'ятайте, що Церква Христова це є сім’я. Нехай же у нашій сім’ї і у ваших домашніх сім'ях завжди перебуває Божа Благодать! Амінь.".

А виходячи з церкви, люди жартома били одне одного вербою, примовляючи: «Не я б’ю, верба б’є, за тиждень – Великдень, недалечко – червоне яєчко».

Вербна неділя – це дуже благочестиве торжество, адже в цей період все ще триває Великий піст, а попереду християн чекає суворий тиждень посту – Страсна седмиця.