Найголовнішим днем Страсного тижня є Четвер. В народі його називають Чистим.

Всі приготування до Великодня розпочинаються з цього дня. Піст стає ще більш суворішим. Багато хто взагалі не споживає їжі аж до Пасхи. Духовно ми стоїмо перед підніжжям Голгофи. За добу на ній звершиться одночасно спасіння і суд – на образ Страшного Суду.

Богослужіння Великого Четверга присвячені одночасно оплакуванню страждань Христових, які розпочинаються зі зради Спасителя Юдою і містичній радості про Тайну Вечерю Любові. Тому на цих богослужіннях і печаль, і радість немов переплітаються.

Найголовнішим богослужінням цього дня є Страсті – ранішня Великої П’ятниці, яка відправляється увечері Великого Четверга, і на якій читається дванадцять страсних євангелій.

Віруючі стоять із запаленими свічками, показуючи цим, з одного боку те, що слава і велич не полишили Господа і під час Його страждань, а з іншого боку богомольці виявляють гарячу любов до свого Спасителя.

Після довготривалого богослужіння свічки не гасять, а поспішають у домівки благочестивих християн, які співпереживають і співстраждають Христові, Який за нас страждав і розп’явся.

Кожний християнин з відчуттям глибокої побожністі і співчуттям невинним мукам і стражданням Христа Спасителя має пройти через Страсний тиждень – найголовнішими і найскорботнішими днями у Великому пості, що передують найрадіснішому святу Воскресіння Христового – святу нашого спасіння. Православна Церква встановила особливі богослужіння у Страсний тиждень, які спонукають християнина краще усвідомити завершальний момент спасіння людства від вічної загибелі.