Господь наділив нас чудовим краєм. Наша православна Україна багата святинями, цікавими місцями та мальовничими краєвидами. 16 липня з благословіння отця Михаїла група учнів Духовно-просвітницького центру «Держава» під опікою матушки Любові та учителів Матус Є. А., Білої А. С. та Федорчук В. М. вирушили у чотирьохденну подорож Закарпаттям. Важко навіть передати й описати усі ті враження та емоції, які ми отримали від побаченого та пережитого. Адже протягом усіх цих днів діти відвідали багато різних місцин.

Наші учні мали змогу духовно просвітитися та збагатитися, побувавши у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі, що на Закарпатті, де прикладалися до мощів преподобного Алексія Карпаторуського. Частинка мощів цього святого покладена у вівтарі Свято-Воскресінського храму у Віньківцях.

Учні також відвідали здравниці: у Солотвино – солоні озера, у Велятино – басейни з термальною водою, а у Колочаві прийняли процедури у теплій мінеральній воді. Діти купалися з надзвичайним захопленням і цікавістю. Весело було усім, незважаючи на похмуру погоду і невеличкий дощик.

 

 

Одного сонячного дня ми готували обід на відкритому вогнищі, милувалися мальовничою природою, купалися в озері «Силоамська купальна» в селі Шаян. У Міжгір'ї, піднявшись по канатній дорозі на вершину гори, ми захоплювалися красою закарпатського краю. У Колочаві діти відвідали перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті «Старе місто», де мали змогу побачити хатину селянина-бідняка, першу церковно-приходську школу, хатину вівчаря, будинок шустера та багато інших споруд.

А на ночівлю ми зупинилися у навчально-оздоровчому центі Національно-педагогічного університету ім. М. Драгоманова, де нас смачно пригостили обідом, вечерею та сніданком, за що ми щиро дякуємо привітним господарям та кухарям.

Наступного дня ми відвідали Реабілітаційний центр бурого ведмедя в національному природному парку «Синевир» та піднялися у гори, щоб побачити одне із семи чудес України – озеро Синевир. Усі учні, батьки та вчителі щиро дякують отцю Михаїлу, матушці Любові за батьківську опіку та турботу, голові благодійного фонду «Майбутнє дітям» Горинюку Олександру Івановичу за матеріальну допомогу, надану для поїздки у Закарпаття, водіям – за професійну майстерність, а усім добрим людям, які нас приймали – за щиру гостинність. Нехай береже вас Господь на многії і благії літа.