15 вересня 2019 року в День преподобних Антонія і Феодося Києво-Печерських з благословення благочинного Віньковецького району настоятеля Свято-Воскресінського храму протоієрея Михаїла, у Віньківцях відбулося святкове Богослужіння та Хресна хода із мощами Києво-Печерських святих, святинями Свято-Воскресінського храму та чудотворними іконами.

На урочистостях було багато гостей: прихожани з Віньковець та сіл Віньковецького району, вчителі інших недільних шкіл (з якими ми радо ділилися досвідом роботи), були чорнобильці Віньковеччини на чолі з головоюс спілки Цибулько М. П., представники із Братства імені Антонія і Феодосія Києво-Печерських з Хмельницького та Православного Братства з Вінниці, також поважні мужі нашого району (Мельник О. Б. , Коцемир О. А. , Ковальський С. В., Ананчук В. О.).

 

 

ЗСвято розпочалося із Божественної Літургії в соборності священиків Української Православної Церкви на чолі з отцем Михаїлом, яка була надзвичайно Богом натхненною. Так багато людей як у свято преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських у нашому храмі ще не було ніколи. Усіх дивувало те, що у храмі не встановлено ціну за треби, а до свічок вільний доступ (для тих, хто не має фінансової спроможності свічки безкоштовні, а пожертви на храм – за бажанням).

Було багато квітів! Вражали надзвичайної краси квіткові композиції у храмі. В дітей були кошики із квітами та пелюсточками і багато букетів, які дівчатка покладали до всіх пам’ятників у Віньківцях. Ми щиро дякуємо усім людям і дітям за те, що принесли у цей день квіти, низький уклін прихожанці Мельник Наталії, яка пожертвувала для храму квіти із власної квіткової крамниці.

Дякуємо нашим благодійникам, які допомогли нам гарно одягнути учнів недільної школи у кофточки – ранок був прохолодним, а діткам було тепло і комфортно!

Після завершення Божественної Літургії розпочалася Хресна хода. Маленькі діти, священники, братчики, чоловіки, юнаки, дівчата, жінки – усі прихожани взяли в руки Хрест і вирушили в Хресну дорогу. На чолі колони під турботливою опікою матушки Любові та вчителів недільної школи йшли учні духовно-просвітницького центру ”Держава”. Діти були радісними, бо трудились во славу Божу – встеляли шлях квітами та пелюсточкими.

Ми молилися про благополуччя та єдність нашої Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим митрополитом Онуфрієм, про припинення війни на Сході України, про злагоду і любов у суспільстві та за упокій всіх спочилих християн.

Коли Хресна хода завершилася, отець Михаїл подякував священникам за молитви та привітав прихожан зі святом, побажав миру, достатку та усіх благ. Опісля Хресної ходи відбулася святкова трапеза.

Дорогі брати та сестри! Громада Свято-Воскресінського храму щиро дякує усім, хто допомагав у підготовці та проведенні свята. Нехай Господь поверне вам сторицею усе добро, яке ви зробили во славу Божу!

За останні три роки ми помічаємо дуже позитивну тенденцію у православному житті – у храмах, у Хресних ходах збільшується кількість молоді та чоловіків, а у нашій недільній школі вже скоро хлопчиків буде більше ніж дівчаток. Слава Богу! Православний Чоловік – це образ Спасителя! А коли навчимося казати – Слава Богу, тоді настане – Слава Україні!

Громада Свято-Воскресінського храму.